Okolica

Obiekt znajduje się przy plaży obok nowego deptaku i ścieżki rowerowej łączącej Rewal i Niechorze. Takie położenie pozwala naszym gościom korzystać z oferty turystycznej obu miejscowości. 

Od południa teren obiektu graniczy z lasem.

Pobliska szeroka plaża to doskonałe miejsce wypoczynku. Nie jest zatłoczona jak plaże w centrach miejscowości. Nawet w szczycie sezonu turystycznego w Rewalu - baza Meteor każdy znajdzie na niej dużo miejsca dla siebie.

smażalinia ryb ~300 m ("u Andrzeja" ul.Klifowa)
obiady domowe ~300 m ("Bosman" 
ul.Klifowa)
sklep spożywczy ~500 m (skrzyżowanie ulic Piastowska i Różana)
wypożyczalnia rowerów ~1500 km (https://rewal.pl/rewal-bike-system/)
trasy rowerowe ~60 mPoniżej warte odwiedzenia miejsca znajdujące się w naszym rejonie:

Latarnia morska

Latarnia morska w Niechorzu, określana jest mianem jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Licząca 45 metrów budowla z czerwonej cegły wzniesiona na wysokim klifie, góruje dumnie nad okolicą. Na wysokości 35,7 metrów ulokowano taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę w promieniu kilku kilometrów. 

Odległość 1700 metrów - samochodem 2 minuty, pieszo 20 minut.

Image
Image

Ruiny kościoła

Kościół w Trzęsaczu potocznie zwany kościołem na klifie powstał w 1250 lub 1270 roku, na środku wsi 1800 metrów od brzegu morskiego. Początkowo drewniana później murowana świątynia była jedną z pierwszych budowli sakralnych w regionie. Tragiczny los kościoła, który nieuchronnie rok po roku wskutek niszczycielskiej siły Bałtyku, był coraz bliżej brzegu morskiego, stał się trwałym symbolem małości istoty ludzkiej wobec siły żywiołów.

Odległość 4000 metrów - samochodem 9 minut, pieszo 44 minut.

Zabytkowy wiatrak

W Lędzinie znajduje się wiatrak typu holenderskiego z 1891 roku, który pełnił funkcję młyna wietrznego aż do 1948 roku. Obecnie w obiekt pełni funkcję turystyczną (ośrodek wczasowy).

Odległość 7000 metrów - samochodem 12 minut, pieszo 90 minut.

Image
Image

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Budowę linii kolejowej łączącej Gryfice (ówczesny Greinfenberg) z Niechorzem (Horst) rozpoczęto w 1895 r. Została ona oddana do użytku podróżnych już rok później, 1 lipca 1896 r. Dynamiczny rozwój kolei przyczynił się do ogólnej poprawy gospodarki regionu, poprzez udrożnienie szlaków komunikacyjnych i stworzenie dogodnych połączeń między poszczególnymi miejscowościami dzisiejszego Powiatu Gryfickiego. Dziś kolej wąskotorowa to trasa turystyczna łącząca Gryfice, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze oraz Pogorzelicę.

www.kolej.rewal.pl

Odległość 3000 metrów - samochodem 7 minut, pieszo 32 minut.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

W niechorskim muzeum podziwiać można sprzęt rybacki, dokumenty, archiwalne fotografie, urządzenia nawigacyjne, łodzie i wiele innych. Pomysłodawcą utworzenia muzeum związanego z tradycją rybacką był Henryk Gmyrek rybak łodziowy z Niechorza. 21 listopada 1992 r. powołano specjalny Społeczny Komitet Organizacji Muzeum Rybackiego w Niechorzu, który rozpoczął działania mające na celu pozyskanie środków na realizację przedsięwzięcia. W gromadzeniu eksponatów pomogli m.in. lokalni rybacy, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Urząd Morski w Szczecinie, władze samorządowe oraz mieszkańcy.

www.muzeumniechorze.pl

Odległość 3300 metrów - samochodem 6 minut, pieszo 39 minut.

Image
Image

Replika krzyża z Giewontu

Bałtycki Krzyż Nadziei powstał jako symboliczne odzwierciedlenie słów Papieża Polaka -„Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty - do krzyża na Giewoncie” łącząc wiernych najważniejszym znakiem chrześcijańskim, od Bałtyku po sam Giewont.

Odległość 5400 metrów - samochodem 12 minut, pieszo 65 minut.

Park Miniatur Latarni Morskich

Tylko tu zobaczysz wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża, a także Katedrę z Kamienia Pomorskiego,  Ratusz z Kołobrzegu czy żaglowiec Dar Pomorza. Ponadto na terenie parku można podziwiać unikalne repliki średniowiecznej latarni morskiej czyli Blizy  lub gigantycznego buczka mgłowego z wyspy Kobba Klintar. Nie można zapomnieć o miniaturowej nadmorskiej kolei wąskotorowej.

www.park-miniatur-latarni.pl

Odległość 1700 metrów - samochodem 2 minuty, pieszo 20 minut.

Image
Image

Park Wieloryba

Zapraszamy do odwiedzenia Parku Wieloryba w Rewalu. To jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy – morza. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach.

www.parkwieloryba.pl

Odległość 2000 metrów - samochodem 4 minut, pieszo 20 minut.

Motylarnia

Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki!
Motylarnia to więcej niż tylko kolejna atrakcja. To niepowtarzalne przeżycia i kolorowe wspomnienia dla każdego odwiedzającego - małego czy dużego.
Deszcz na głowę nie pada, a tropikalna aura gwarantowana, więc ubierz się lekko i kolorowo, a być może motyl przysiądzie właśnie na Twoim ramieniu… .

www.motylarnianadmorzem.pl

Odległość 1700 metrów - samochodem 2 minuty, pieszo 20 minut.
Image
Image

Hortulus Dobrzyca

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej.

Ogrody Hortulus położone są w powiecie koszalińskim w wyjątkowej strefie klimatycznej 7b. Ogrody oddalone są tylko o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce.

Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.


www.hortulus.com.pl

Odległość 80 kilometrów - samochodem 1 godzina 10 minut.

Woliński Park Narodowy

Utworzony w 1960 roku obejmuje ochroną część największej polskiej wyspy – Wolin (woj. zachodniopomorskie). Szczególne walory Parku to: najpiękniejszy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, dobrze zachowane lasy bukowe, unikalna - wyspiarska delta Świny, przybrzeżny pas wód Bałtyku. 

www.wolinpn.pl

Odległość 47 kilometrów - samochodem 50 minut.
Image
plende